Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Brusach

mLegitymacja szkolna

mLegitymacja szkolna to bezpieczne narzędzie, dzięki któremu uczniowie potwierdzą przysługujące im uprawnienia, za pomocą telefonu komórkowego. To dokładnie to samo, co „zwykła” legitymacja szkolna, ale w telefonie. Będzie jednak równoważna z tradycyjną. Mobilna wersja legitymacji szkolnej ma być uzupełnieniem jej standardowej papierowej formy. Z mobilnej wersji legitymacji będzie można korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku „tradycyjnych” dokumentów. Za pomocą mLegitymacji potwierdzimy status ucznia podczas kontroli biletów, czy zakładania karty w bibliotece. Będzie ona również podstawą do otrzymania przysługujących zniżek. Można ją zweryfikować wizualnie – posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowana flaga. Dodatkowo, w przypadku wątpliwości, można wykorzystać ogólnodostępną aplikację mWeryfikator, która sprawdzi nie tylko autentyczność dokumentu, ale także fakt czy dokument nie został zastrzeżony w szkole (w przypadku np. zagubienia telefonu).

mLegitymacje szkolne mogą być wydawane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Czym dokładnie jest mLegitymacja?  mLegitymacja, to część aplikacji mObywatel.

Co z niej wyczytamy?  Przede wszystkim wiek ucznia, informację o tym czy legitymacja jest ważna, a ponadto dane, które można znaleźć na tradycyjnych legitymacjach: · imię i nazwisko ucznia; · numer legitymacji; · datę wydania; · termin ważności; · status użytkownika (uczeń); · datę urodzenia; · PESEL; · nazwę i adres szkoły.

Aby uruchomić mLegitymację należy:

  1. Posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.
  2. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (załącznik 1).
  3. Dołączyć do wniosku zdjęcie legitymacyjne ucznia w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB na nośniku elektronicznym lub formie tradycyjnej
  4. Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić zapoznanie się z regulaminem.
  5. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

ZAŁĄCZNIKI:

								

Załącznik 1

Utworzono dnia 01.12.2019, 20:02

Wniosek o wydanie mLegitymacji

Załącznik 2

Utworzono dnia 01.12.2019, 18:28

Instrukcja instalacji mLegitymacji

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny