Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Brusach

"Water is not only water. Water is our future" - podsumowanie projektu Erasmus+

Utworzono dnia 11.05.2023

W ostatnim tygodniu kwietnia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu Erasmus+ „Water is not only water. Water is our future”. W naszej szkole gościliśmy uczniów ze szkół Ayranci Aysel Yuceturk Anadolu Lisesi z Ankary, Agrupamento de Escolas José Belchior Viegas z São Brás de Alportel, IIS Luigi Di Savoia z Chieti oraz z Súkromná stredná odborná škola z Koszyc.

W ramach projektu uczniowie poznają sytuację wodną poszczególnych krajów biorących udział w projekcie oraz dowiadują się jakie są zagrożenia związane z nadmiernym wykorzystywaniem wody oraz jak można im zapobiegać. Dotychczasowe spotkania w ramach projektu odbyły się na Słowacji, we Włoszech, Portugalii i Turcji. Spotkanie w Polsce było ostatnią wymianą w ramach tego projektu.

Podczas intensywnego tygodnia zajęć uczniowie poznali sytuację wodną w Polsce, głównie w Polsce północnej. Jednym z elementów projektu było stworzenie dramatu o wodzie. Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczyli w przestawieniu, które wyreżyserowała Liana Ivanová. Podczas pobytu w Polsce uczestnicy projektu odwiedzili Skansen Józefa Chełmowskiego w Brusach-Jagliach, gdzie zapoznali się z twórczością naszego lokalnego artysty. Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli również udział w wycieczce do miejscowości Charzykowy. Nasi gości byli zachwyceni wizytą w Gdańsku, gdzie pani przewodnik Gabriela Kosika opowiedziała o najistotniejszych faktach związanych z miastem.

Pragniemy serdecznie podziękować Uczniom, którzy zaangażowali się w realizację spotkania w Brusach, a także Rodzinom, które gościły w swoich domach uczniów w ramach wymiany. Podziękowania składamy również Nauczycielom zaangażowanym w organizację spotkania, Pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego, Pracownikom Urzędu Miejskiego oraz Gminnego Zarządu Oświaty w Brusach.

Tym razem nie umieszczamy galerii zdjęć, a przedstawiamy film dokumentujący nasze działania w trakcie trwania projektu:)

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 720

W poprzednim tygodniu: 791

W tym miesiącu: 259

W poprzednim miesiącu: 3147

Wszystkich: 126343