Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Brusach

Uczniowie Zespołu Szkół w Brusach na Jasnej Górze

Utworzono dnia 09.10.2019

30 września 2019 roku na Jasnej Górze zgromadzili się maturzyści diecezji pelplińskiej wraz ze swymi kapłanami i katechetami. Królowej Polski pokłonili się także uczniowie Zespołu Szkół w Brusach wraz ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi, którzy od Maryi zapragnęli uczyć się jak patrzeć na nasze życie, aby odnajdywać radość, którą Ona wybrała zamiast czarnych scenariuszy i narzekania.

Bruscy pielgrzymi pomimo deszczu i burzy na Wałach Jasnogórskich uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, której przewodniczył ks. Andrzej Węsierski.

Następnie klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie poprowadzili nabożeństwo pokutne oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym czasie każdy miał możliwość przystąpić do sakramentu pokuty, gdyż było bardzo wielu posługujących kapłanów.

Maryja zgromadziła przed swym ziemskim tronem wszystkich przybyłych na modlitwie różańcowej, którą prowadzili maturzyści z Brus wraz ze swymi opiekunami. Różaniec jest właśnie tą modlitwą, która pomaga wyciszyć się. Pomaga usłyszeć głos Boga, który zaprasza nas do czegoś nowego, do czegoś pięknego, do rozpoznania głosu Boga wskazującego nam dalszą drogę naszego powołania, do przygotowania się do czekającego młodzież egzaminu maturalnego, do wyboru drogi życiowej. A przede wszystkim mówi nam: nie bój się i raduj się.

Z Kaplicy Cudownego Obrazu wszyscy udali się do Bazyliki Jasnogórskiej na Mszę świętą koncelebrowaną przez dziesiątki kapłanów pod przewodnictwem ks. bpa Arkadiusza Okroja, który wygłosił do zgromadzonych Słowo Boże.

Po tej duchowej uczcie w auli o. Kordeckiego na pielgrzymów czekał Dobromir MAK Makowski, który podzielił się z przybyłymi świadectwem o swym życiu. Poprzez własny przykład pragnął uczulić słuchaczy na ogromną wartość jaką jest życie własne i bliskich otrzymane od Boga. Słuchacze uczestniczyli w prawdziwych zajęciach profilaktycznych, usłyszeli co znaczy wpaść w nałóg uzależnień od narkotyków, dopalaczy, alkoholu, cyberprzemocy, ale co najważniejsze to zobaczyli człowieka, który się z tego podniósł i obecnie jest pedagogiem pracującym z tzw. trudną młodzieżą również na ulicach oraz na uczelni wyższej. We wszystkich miejscach, gdy ma tylko taką możliwość opowiada młodszemu pokoleniu historię własnego życia, która doprowadziła go do Boga. Dobromir prosił, by każdy wsłuchał się w swoje serce i wraz z Maryją i Jej Synem podejmował życiowe decyzje. Wyjazd zorganizował ks. Andrzej Węsierski i pani Aleksandra Turowska.

Zdjęcia z Jasnej Góry dostępne są w galerii: https://zsbrusy.pl/galeria/g,uczniowie-zs-na-jasnej-gorze

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 395

W poprzednim tygodniu: 660

W tym miesiącu: 1556

W poprzednim miesiącu: 1424

Wszystkich: 3000