Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Brusach

Szkoła z gigantami

Utworzono dnia 23.04.2021

Drodzy Uczniowie,

właśnie wystartowały zapisy na kolejną edycję "Szkoły z Gigantami". Po raz kolejny zapraszamy wszystkich naszych uczniów do udziału w darmowej akcji webinariów poświęconych programowaniu oraz matematyce!

"Szkoła z Gigantami" to cykl webinarów na kanale YouTube, prowadzony przez najlepszych trenerów programowania i matematyki. Akcja startuje 10 maja i potrwa do 21 maja. W ramach "Szkoły z Gigantami" uczestnicy mogą wziąć udział w czterech tematycznych webinarach.

„Programowanie w czterech wymiarach gamingu” – to cykl bezpłatnych webinarów z programowania na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzonych przez najlepszych trenerów, w dwóch grupach wiekowych: 12 lat (i młodsi) oraz 13 lat (i starsi).

Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania tematyczne z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal, a wszystko to osadzone będzie w środowisku Scratch.

Starsza grupa stworzy tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS, JS.

Nowość! Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty. W trakcie webinarów uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki. Testy zostały przygotowane przez współpracującego egzaminatora CKE.

Aby wziąć udział w zajęciach, każdy uczeń powinien indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.szkolazgigantami.pl.

Zapisy już trwają, a liczba zapisanych może zadecydować o wygranej dla szkół!

Zapisy dostępne bezpośrednio są https://www.giganciprogramowania.edu.pl/?loyalty_code=LC570793554 .

Program Szkoły z Gigantami – https://www.giganciprogramowania.edu.pl/kursy?active_type=Darmowe+warsztaty+Szko%C5%82a+z+Gigantami+Online

W tej edycji przygotowano także specjalny ranking dla szkół!

Placówki, z których w wydarzeniu “Szkoła z Gigantami” weźmie udział największa liczba uczniów, otrzymają specjalne nagrody!

I Miejsce

Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 3 000 zł na na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania do wręczenia najlepszemu programiście w szkole.

II Miejsce

Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 2 000 zł na na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania do wręczenia najlepszemu programiście w szkole.

III Miejsce

Certyfikat Brązowego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 1 000 zł na na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania do wręczenia najlepszemu programiście w szkole.

Pozostałe 7 szkół z pierwszej 10-tki otrzyma voucher na wybrany krótki (miesięczny) kurs online w szkole Giganci Programowania do wręczenia najlepszemu programiście w szkole.

Dodatkowo, wszystkie szkoły, z których udział w naszych szkoleniach weźmie 25 i więcej uczniów, zostaną wyróżnione specjalnym certyfikatem uczestnictwa w akcji.

Liczbę zapisanych uczniów można monitorować na stronie: www.ranking.szkolazgigantami.pl.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym.

Gorąco zachęcamy uczniów do udziału w webinarach! Jest to świetna okazja, aby spróbować swoich sił w programowaniu w środowisku Scratch oraz tworzeniu własnych stron internetowych. Ponadto uczniowie mają okazję sprawdzić się przed egzaminem ósmoklasisty i maturalnym z matematyki i przygotować się jeszcze lepiej do tych ważnych egzaminów.

Honorowi Patroni wydarzenia:

Wydarzenie Szkoła z Gigantami zostało objęte honorowym patronatem Sekretarzem Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli także Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze kilkudziesięciu miast, w których odbędą się warsztaty.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 553

W poprzednim tygodniu: 854

W tym miesiącu: 2914

W poprzednim miesiącu: 2877

Wszystkich: 78705