Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Brusach

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Wymiana językowa online w KLO

Utworzono dnia 30.11.2020

W związku z pandemią Covid-19 podróżowanie jest utrudnione, zwłaszcza wyjazdy zagraniczne. W związku z tym nasi uczniowie wraz z nauczycielem postanowili wziąć udział w wymianie korespondencji online w języku angielskim. Dziewięcioro uczniów kl. II B z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach bierze udział w projekcie pt. „Online exchange - Brescia & Brusy”.

Uczniowie Institutio Tecnico Technologio Baracca z miejscowości Brescia we Włoszech wymieniają się wiadomościami z uczniami naszego liceum na tematy takie jak: region, szkoła, tradycja, języki, regionalne jedzenie. Pokłosiem pracy uczniów szkoły z Włoch i naszego liceum będzie zbiór artykułów na powyższe tematy.

Życzymy powodzenia i udanej pracy!

Informacja dla uczniów szkoły branżowej i ich pracodawców

Utworzono dnia 29.11.2020

Na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - od 30 listopada 2020 r. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Szkoły z Gigantami oraz Nauczyciel Przyszłości

Utworzono dnia 20.11.2020

Zapraszamy na kolejną edycję “Szkoły z Gigantami” oraz “Nauczyciela Przyszłości”!

Pomóż swojej szkole zdobyć nagrodę w konkursie. Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele!

Wystartowały zapisy na darmowe warsztaty “Szkoła z Gigantami” oraz “Nauczyciel Przyszłości”, w których nasza szkoła może zdobyć atrakcyjne nagrody!

czytaj dalej na temat: Szkoły z Gigantami oraz Nauczyciel Przyszłości

Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek 2020

Utworzono dnia 30.10.2020

#CodeWeek, odbywający się w tym roku w terminie 10-25 października 2020 r., to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja przeprowadzana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

czytaj dalej na temat: Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek 2020

Ważne!!!

Utworzono dnia 23.10.2020

Drodzy Rodzice/Opiekunowie, Uczniowie, Pracodawcy,

W związku z ogłoszeniem przez premiera nowych zasad funkcjonowania szkół, informuję że nauka zdalna w naszej szkole będzie kontynuowana do 8 listopada 2020 r.

Jest także nowa informacja dla uczniów i pracodwców uczniów szkół branżowych: "W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19."

Szczegłowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej - kliknij tutaj.

Pilne - nauka zdalna w naszej szkole

Utworzono dnia 17.10.2020

Drodzy Rodzice/Opiekunowie, Uczniowie, Pracodawcy,

W związku z ogłoszeniem naszego powiatu czerwoną strefą oraz najnowszym rozporządzeniem MEN, od poniedziałku 19.10.2020 r. do odwołania, wszystkie lekcje w naszej szkole będą realizowane zdalnie. Wkrótce wszyscy uczniowie i ich opiekunowie otrzymają poprzez e-dziennik szczególowe informacje na ten temat.

Zajęcia praktyczne dla uczniów branżowej szkoły będą odbywać się bez zmian u pracodawców.

Z poważaniem,
Tomasz Kutela
Dyrektor Zespołu Szkół w Brusach

Tytuł „Bëlny Szkólny” dla p. Felicji Baska Borzyszkowskiej

Utworzono dnia 14.10.2020

3 października odbyło się w naszym liceum posiedzenie rady naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Wicedyrektor Arkadiusz Warnke wraz
z uczniami i absolwentami naszego liceum zaprezentowali wkład szkoły w krzewienie kultury kaszubskiej. Prezes Zrzeszenia Jan Wyrowiński ogłosił wynik konkursu „Bëlny Szkólny” organizowanego przez ZK-P. Laureatką została nauczycielka języka kaszubskiego w naszym liceum Felicja Baska Borzyszkowska. Szkole wręczono dyplom oraz okolicznościowy medal. Posiedzenie Rady Naczelnej ZK-P w naszym liceum podkreśliło, ważną rolę jaką odgrywa Kaszubskie Liceum w Brusach w edukacji regionalnej.

czytaj dalej na temat: Tytuł „Bëlny Szkólny” dla p. Felicji Baska Borzyszkowskiej

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 13.10.2020

Przypomnijmy, że Dzień Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Dzień Edukacji Narodowej, inaczej nazywany Dniem Nauczyciela, obchodzony jest 14 października. Dzień Nauczyciela uroczyście obchodzony jest w placówkach oświaty w całej Polsce. Jest okazją do złożenia życzeń na Dzień Nauczyciela.

czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej

Sukces KLO - zrealizujemy nasz projekt Erasmus+

Utworzono dnia 12.10.2020

Bardzo nam miło, że możemy poinformować, iż wniosek projektowy naszego KLO złożony do programu Erasmus+ został zaakceptowany i będzie realizowany. Projekt nosi nazwę Water is not only water. Water is our future. 

W ramach projektu uczniowie KLO będą współpracować oraz wyjeżdżać na wymianę międzynarodową do szkół partnerskich w następujących krajach: Słowacja, Włochy, Portugalia, Turcja.

Więcej informacji wkrótce:)

"Praktyki w Hiszpanii" - rekrutacja rozpoczęta

Utworzono dnia 12.10.2020

Zapraszamy uczniów do udziału w projekcie "Praktyki w Hiszpanii" w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadrykształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. 

W projekcie mogą wziąć udział osoby będące uczniami klas 2 i 3 Branżowej Szkoły I stopnia im. Kazimierza Sikorskiego w Brusach w zawodach fryzjer oraz kucharz...

czytaj dalej na temat: "Praktyki w Hiszpanii" - rekrutacja rozpoczęta

Zakończenie klas III

Utworzono dnia 25.06.2021, 23:19

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 620

W poprzednim tygodniu: 755

W tym miesiącu: 2011

W poprzednim miesiącu: 1708

Wszystkich: 64894